Návštěva Chovánku

28 prosince, 2018 11:04 am

Mnozí z nás si neumí představit Vánoce bez rodičů, ale být celé dětství bez mámy a táty, to je úplně nepředstavitelné. Bohužel dětem z dětského centra Chovánek či z dalších dětských domovů a podobných zařízení nezbývá nic jiného než to nějak zvládat bez svých blízkých.

Naše třída 8.A chtěla těmto dětem udělat alespoň malou radost. Tak jsme pro ně připravili takové „Předvánoce“. Procestovali jsme proto skoro celé Brno s dárky v rukou nebo pečlivě uloženými v batozích, abychom ty děti mohli potěšit.

Děti byly naprosto úžasné! Když jsme na místo určení konečně dorazili, přivítala nás jedna z „tet“, která nás provedla celým centrem. Zavedla nás i k dětem, které už na nás netrpělivě čekaly s připraveným vánočním vystoupením v podobě všelijakých říkadel, básniček a vánočních písniček. Bylo pro nás připraveno i občerstvení.

Ti malí prckové nás úplně dostali. Byli velmi společenští, veselí a hlavně roztomilí. Vesele si s námi přátelsky plácali, vyptávali se, jak se jmenujeme a odkud že to jsme.

Když jsme se dozvěděli, za jakých okolností se děti do Chovánku dostaly, bylo nám z toho fakt dost smutno. Řekla bych, že jsme si všichni uvědomili, že můžeme být rádi, že máme rodinu a máme s kým trávit tak krásné svátky jako jsou Vánoce, to že máme maminku i tatínka, kteří se snaží ze všech sil se o nás postarat co nejlépe a  zahrnují nás láskou. Ale ne všichni rodiče jsou jako ti naši. Prostě to nezvládnou. A proto takové úžasné děti končí v dětských domovech.

Chtěla bych proto těmto dětem popřát hodně štěstí, zdraví i lásky do nového roku a hlavně krásné vánoční svátky. A ještě bych jim přála, aby jim tam jednou za čas zašlo pomoct 26 „tet a strýců“  z 8.A, kteří se už nemůžou dočkat, až zase všechny ty „svoje“ rarášky uvidí.

Ema 8.A

Dárkový poukaz