FINÁLE – Branný závod pod záštitou primátora

24 září, 2018 6:42 pm

Střelba, běh, znalosti, dovednosti…
Ve všech těchto kategoriích jsme poměřili síly s nejlepšími žáky v Brně. Žáci 8. ročníku obsadili krásné 3. místo z celkem 15 škol. Předání ocenění proběhne na magistrátu města Brna.

A o co přesně šlo?
Muzeum civilní obrany pořádá zážitkové a vzdělávací akce. Jednou z nich je i Branný závod. Nad tímto závodem převzal záštitu primátor města Brna.
Žáci si vyzkoušeli střelbu z airsoftové pistole, vojenské překážky, testy POKOS a OČMU. Veškeré testové otázky byly přizpůsobeny věku žáků a vycházeli ze znalostí, které by děti měly mít podle RVP ZV.
Naše škola se nejdříve zúčastnila výběrového kola, kam se zapojil celý druhý stupeň. Přesněji to bylo 11. května. Z tohoto kola vzešli vítězové, kteří se zúčastnili finále 17. září na stadionu za Anthroposem.

Přesněji to byli:
Z sedmé třídy: Klestilová, Johnová, Marek, Daňková
Z osmé třídy: Stolhofer, Škarková, Zralá, Hanych
Z deváté třídy: Žec, Pešková, Finger, Matal
Na výpravu dohlížel: Martin Holomek

Děkujeme za hezký zážitek muzeu civilní obrany a magistrátu města Brna a primátorovi.